גם בעת משבר, אנחנו איתך.

Lawyer Gram - עו"ד לשירותך.

איך משבר הקורונה משפיע עלינו?

דיני עבודה וביטוח לאומי – כתוצאה מהמשבר עובדים רבים פוטרו ממקום עבודתם או שיצאו למתכונת של חל"ת. לפיכך יהיו מקרים רבים בהם אותם עובדים ירצו לממש את הזכויות המגיעות להם כתוצאה מהפיטורין/חל"ת ויפנו לעורך דין שהוא בעל הידע המקצועי לתת לאותם עובדים את המירב המגיע להם. תהיה אפשרות בה עובדים פוטרו או יצאו לחל"ת שלא כדין, לא קיבלו את שמגיע להם ולאחר שיסתיים המשבר לא יחזרו למקומות עבודתם מסיבות רבות כגון: פשיטת רגל של בעל העסק. בנושא ביטוח לאומי, כמעל 20 אחוז מאוכלוסיית ישראל נמצאת כרגע בקו האבטלה, תביעות שונות לביטוח לאומי יכולות להיות מורכבות, בייחוד לבעלי עסקים קטנים ועצמאיים שלא מוכרים כשכירים ואינם זכאים לתשלומי אבטלה. הקפאת תשלומים לביטוח לאומי, הקלה על עצמאיים אלה וכל מימוש סל ההטבות שהמדינה נתנה ועוד תיתן יכולים להוות סיבה משמעותית לפנייה לגורמים מקצועיים בדומה לעורך דין המתמקצע בביטוח לאומי לשם מימוש זכויות מירבי.

דיני חוזים – עקב המשבר צדדי התקשרות ימצאו עצמם במורכבות חוזית, כאשר אחד הצדדים אינו יכול לעמוד בתנאי החוזה ושיתוף הפעולה בין הצדדים יכול להגיע לסיומו. הפרות חוזה בשל קשיים כתוצאה מהמשבר יהיו בסימני שאלה גדולים. האם הקורונה כסיבת הפרת החוזה תתקבל בבימה"ש? האם ביהמ"ש יאכוף את החוזים וייתן סעדים לטובת אלה שהפירו כלפיהם את החוזה?

דיני חדלות פירעון ושיקום כלכלי – לצערנו לנוכח המשבר, במהלכו ואחריו יהיו המון בעלי עסקים שימצאו עצמם בחדלות פירעון ויצטרכו לסגור את העסק. המורכבויות של פשיטת רגל הם רבות ויהיו עצמאיים שנחשפים לעולם פשיטת הרגל בפעם הראשונה בחייהם, במצב דברים זה יהיו חייבים אותם עצמאיים לווי צמוד ומקצועי של עורך דין בשביל לצאת מהמצב בצורה הטובה ביותר ולהפוך את התמונה האפלה לוורודה יותר. מורכבות נוספת שיכולה להגיע עם מצב חדלות פירעון וגם במצבים שלא, היא הסדרת חייבים ואכיפתם, נושא זה מתקשר באופן ישיר לדיני החוזים ולהפרת התקשרויות כאלה ואחרות. צדדים שחייבים תשלום מסוים שאין באפשרותם לתת ולהפך, צדדים שחייבים להם. גורמים אלה בשביל אכיפה טובה ומקצועית יזדקקו לעורכי הדין.

עובדים עם אלפי עו"ד בתחומים שונים, כגון:

דיני משפחה

נזקי גוף

עצמאים/בעלי עסקים

דיני עבודה

דיני חוזים

חובות, הוצאה לפועל

משאירים פרטים, מקבלים שיחה מעו"ד ויוצאים לדרך!

גם בעת משבר, נוכל לקשר אתכם אונליין לעו"ד.

חושבים שיש לכם תיק?
בואו נדבר.

השאירו פרטים ועו"ד יצור עמכם קשר בהקדם האפשרי.